oświeceni

wakacje..., na wakacje, planujesz wakacje?

 

Dźwirzyno – koło Kołobrzegu

20 wrzesień 2010r.

Dźwirzynopołożone jest na prawym brzegu ujścia do morza Starej Regi, która przepływa przez położone na południowy zachód od wsi jezioro Resko Przymorskie. Jezioro to jest pozostałością dawnej zatoki ujściowej Starej Regi. Oddzielenie się jeziora od rzeki jest już mocno zaawansowane, ale wciąż jeszcze nie całkowite. Powierzchnia jeziora wynosi 6,2 km2, a maksymalna głębokość dochodzi do 2,7 m.


Niechorze osada rybacka, kąpielisko nadmorskie

15 październik 2010r.

Niechorze, osada rybacka, kąpielisko nadmorskie, duży — wśród lasu położony — ośrodek FWP. Na południu przylega do Niechorza jezioro Liwia Łużar o powierzchni 220 ha. Jest to rezerwat utworzony w celu zachowania naturalnego środowiska lęgowego dzikich łabędzi. Jezioro jest też ostoją wielu innych gatunków ptactwa wodnego.


REWAL, dawna osada rybacka, obecnie kąpielisko nadbałtyckie,

17 październik 2010r.

Rewal, dawna osada rybacka, obecnie kąpielisko nadbałtyckie, jest przede wszystkim dużym ośrodkiem FWP.


Łeba — wędrująca wydma nad morzem

11 czerwiec 2011r.

Łeba — wędrująca wydma nad morzem ŁEBA leży nad morzem, 30 km na północ od Lęborka. Prowadzi do niej szosa oraz linia kolejowa z często kursującymi pociągami. Portowo-rybackie miasteczko, liczące blisko 3 000 mieszkańców, czyste i bardzo ładnie położone wśród lasów i jezior, posiada piękną plażę nad pełnym morzem i atrakcyjne obiekty turystyczne w okolicy; odwiedzane jest chętnie, zarówno przez letników jak i licznych turystów.


Port w Łebie

03 sierpień 2011r.

Port w Łebie uzyskał obecny wygląd przez przeprowadzenie w tym czasie znacznych robót, jak pogłębienie koryta, wybudowanie falochronów u wejścia itp.